دسته بندی ها

جنگل بلگراد ISTANBUL BELGRADE FOREST

هیچ انکاری در این که زندگی در شهر استانبول می توانند سخت و گیج کننده باشد، نیست و این می تواند تنها چیزی باشد که این شهر را مسموم می کند. اما زمانی نیاز دارید تا از شلوغی و دیوانگی دوری کنید تا بتوانید آن اثر خماری و گیج کنندگی شهر را از خود دور کنید. خوشبختانه، اگر از دراز کشیدن و استراحت به ظاهر بی پایان، نا امید شده اید، یک راه فرار آسان وجود دارد : پارک  جنگلی بلگراد “Belgrad”

جنگلی که بین قسمت های تقریبا شمالی شهر و دریای سیاه، آشیانه کرده. این جنگل 15 کیلومتر، شمال میدان Taksim قرار دارد و یکی از محیط های سبز و طبیعی باقی مانده در استانبول است. به عنوان یک دستاورد، این جنگل یک درگاه به شدت محبوب برای پیک نیک ها، دوندگان، دوچرخه سواران و بازنشستگان شهر که به دنبال تنفس هوای تازه و گشت و گذار در شهر می گردند به شمار می رود.

جنگل بلگراد به مدت طولانی یک منبع طبیعی مهم برای شهر استانبول به شمار می رود که اندازه ی آن تقریبا 13000 هکتار و به عنوان یک منبع مهم آبی برای شهر استانبول نقش داشته و همچنان شبکه ای از مجراها و مخازن آب را در این پارک می توان یافت. نام جنگل Belgrade  برگرفته از قرن شانزدهم میلادی است که در این منطقه صربستانی هایی زندگی می کردند و سلطان سلیمان اول، آن ها را آورده بود تا به زیر ساخت شبکه ای که آب شهر را تامین می کرد، رسیدگی کنند، می باشد.

امروزه این جنگل تنها یک چهارم اندازه ی اصلی خود را دارد اما هنوز هم محبوب ترین قسمت شهر برای فرار افرادی که از زندگی روزمره ی خود در شهر هستند و به دنبال چند روز استراحت اند به شمار می رود. حتی در زمستان این مکان بسیار زیباست. اگر چند روز بعد از باریدن برف در شهر به این جنگل سر بزنید متوجه حس تر و تازگی بودن برفی که چند روز پیش باریده و اکنون در شهر ذوب شده می شوید و نمایی دل انگیز و زیبا را مشاهده می کنید که حس فوق العاده ی حضور در سرزمین خیالی نارنیا را برایتان تداعی می کند.

در فصل بهار و تابستان جنگل در سرسبزی خود غرق شده و به مکانی عالی برای دور شدن از فشار  و مشغله های شهر می شود.

جاده های زیادی در جنگل برای پیاده روی وجود دارد اما اگر می خواهید یک سازه ی تاریخی زیبا را مشاهده کنید بهتر است جاده ای که به Valide Bendi، یک مخزن تماشایی مربوط به دوره ی عثمانی ختم می شود را انتخاب کنید.

یک ناحیه ی بزرگ برای باربیکیو در مرکز جنگل قرار دارد که بدون هیچ امکاناتی و با پرداخت هزینه ی کمی می توانید ناهار لذیذی میل کنید و بعد از آن اگر انرژی لازم را داشتید  یک مسیر مخصوص پیاده روی، همراه با امکانات ورزشی که تنها چند صد متر با شما فاصله دارد و می توانید برای ورزش و هضم غذایی که خوردید از آن استفاده کنید. در راه برگشت به Bahcekoy فراموش نکنید که سری هم به باغ آتاتورک، یکی از بهترین باغ های گیاه شناسی در استانبول بزنید.

تنها با پرداخت 10 لیره (5 لیره برای دانش آموزان) می توان شاهد بیش از 2000 گونه ی گیاهی بود در حالی که اطراف دریاچه ای پر از اردک و پرندگان دیگر قدم زد. در فصل پاییز هنگامی که درختان بلوط برگ های خود را با آن بلندیشان بر کف باغ می ریزند، این باغ به طرز باورنکردنی دیدنی می شود. حتی اگر آن قدر از این صحنه هیجان انگیز، حس عاشقانه ای به شما دست بدهد می توان با پرداخت 4000 لیره در این باغ ازدواج کرد.

بهار یا تابستان به نظر زمان ایده آلی برای رفتن به این جنگل است اما اگر شما از آرامش و سکوت بیشتری خوشحال می شوید بنابراین زمستان بهترین فصل برای این تجربه به شمار می رود، زیرا به سختی چیزی پیدا می شود که آرامش شما را به هم بریزد.

از Taksim شما می توانید با استفاده از اتوبوس 42T به مقصد Bahcekoy رفته که با این کار یک سواری با منظره ای زیبا را می توانید تجربه کنید منظره ای که در آن می توان با چشم تنگه ی بسفر را تا دریای سیاه دنبال کرد. در Taksim همچنین یک اتوبوس به نام 42M از ترمینال Zincirlikuyu وجود دارد که می توان از آن برای رفتن به Bahcekoy استفاده کرد. از Bahcekoy تا پارک تنها 2 کیلومتر راه تا ورودی اصلی و پارکینگ ماشین مسافت وجود دارد.