دسته بندی ها

دلفیناریوم استانبول ISTANBUL DOLPHINARIUM

دلفیناریوم استانبول، یک پارک تفریحی و سرگرم کننده در منطقه ی Eyup، قسمت شاخ طلایی “Golden Horn” شهر و همچنین یکی از بهترین شهر بازی ” Theme Park ” در شهر استانبول است. یک روز عالی در دلفیناریوم استانبول، یکی از بهترین کارها و تفریحات در این شهر به خصوص برای کودکان و خانواده ها به شمار می رود. این پارک 8695 متر مربع اندازه دارد که 5800 متر مربع آن، فضای داخلی پارک است. سیستم آبی و استخر پارک هم وسیع است و چیزی در حدود 7 مدخل آب جداگانه متصل به هم ساخته شده که 3100 متر مکعب را در بر می گیرد.دلفیناریوم استانبول، بزرگترین دلفیناریوم در اروپا نیز به شمار می رود.

بازدیدکنندگان می توانند از نمایش دلفین ها لذت برده، دنیای پستانداران آبزی چون دلفین را کشف کنند و به تماشای بازیگوشی فوک خزدار، شیر های دریای بزرگ و نمایش جذاب وال سفید بنشینند و روز خوبی را در دلفیناریوم استانبول سپری کنند.

فعالیت ها و جذابیت های دلفیناریوم استانبول

شما می توانید از نمایش دلفین ها لذت برده، همراه آن ها شنا کنید یا در آب شیرجه بزنید یا از دلفین درمانی h استفاده کنید. اجرای نمایش دلفین ها 1 ساعت به طول انجامیده و به بازدیدکنندگان برای عکاسی با دلفین ها نیز اجازه داده می شود.

شرایط شنا همراه با دلفین ها در دلفیناریوم استانبول

شرایط برای کسانی که می خواهند شنا با دلفین ها را تجربه کنند و لذت ببرند، آن است که شخص بتواند بدون هیچ پشتیبانی و کمکی به خوبی شنا کند. زیرا عمق آب در استخر دلفین ها 5 متر است و شما اجازه پوشیدن جلیقه نجات و ورود به آب را ندارید.

کودکانی که برای شنا با دلفین ها اجازه دارند، باید سنی بیشتر از 10 سال در فصل سرما و 6 سال در فصل گرما داشته باشند.

بنا بر مسائل امنیتی زنان باردار اجازه ی شرکت در برنامه ی شنا همراه با دلفین ها را نداشته و کسانی که برای شرکت در این برنامه اقدام می کنند، باید در وضعیت جسمی و روحی سالمی باشند و هیچ گونه بیماری مسری نداشته باشند.

این پارک در اواخر سال 2008 میلادی در دسترس عموم قرار گرفت.  این پارک بین یک پروژه ی مشترک بین جمهوری ترکیه و دولت روسیه که به فرهنگ هر دو کشور کمک شایانی می کند. جشن افتتاحیه پارک با حضور “Kadir Topbas” شهردار شهر استانبول، “Leonid Slutskiy” وزیر بزرگ امور خارجه ی کشور روسیه، “Lev Muhamedov” مدیر عامل پارک و بسیاری از مسوولان دیگر، تاجران، دانش آموزان و ساکنان شهر استانبول، برگزار شد.

چگونه به پارک دلفیناریوم برویم ؟

از ناحیه ی Sirkeci/Eminonu ده دقیقه ، از Taksim 15 دقیقه و از  Sultanahmet وLevent  20 دقیقه طول می کشد تا به این پارک زیبا و دوست داشتنی برسید. همچنین شما می توانید با کرایه ی میدوبوس (Holdus) ناحیه ی Alibeykoy/Yesilpinar از ایستگاه متروی Aksaray یا اتوبوس های عمومی پایین رده برای رفتن استفاده کنید.

دلفیناریوم استانبول هر روز 9 صبح تا 6 عصر برای بازدیدکنندگان باز است.