دسته بندی ها

مرکز خرید سفیر استانبول SAFIR SHOPPINENTERG CENTER

مرکز خرید سفیر به عنوان یک مرکز خرید با کیفیت در شهر استانبول و یکی از مهم ترین نمونه های معماری معاصر به شمار می رود که در ارتفاع 261 متری در شهر استانبول واقع شده است. به عنوان مرتفع ترین ساختمان ترکیه، این مرکز دارای مکان ویژه ای در قسمت ساکت و آرام شهر می باشد. مرکز خرید سفیر، تنها مرکز خریدی است که لذت خرید همراه با دیدن نمایی 360 درجه از استانبول در یکی از بهترین مناطق شهر فراهم می کند؛ این مرکز افرادی را که به جهت یابی علاقه دارند را  با داشتن یک Terrace Navigational در ارتفاع بیش 236 متری به وجد می آورد.

مرکز خرید Sapphire شامل انواع گوناگونی از لباس ها و منسوجات و لوازم جانبی، مکان های تفریحی منحصر به فرد، کافه ها و رستوران های لذت بخش و غذاهای خوشمزه برای هر ذائقه ای و همچنین یک سالن واقع در طبقه 55 ام که میزبان رویدادهای ویژه و سالانه است، می شود.

در این مرکز خرید که دارای یک منطقه بزرگ با مساحت مجموعا 4000 متر مربع است، کودکان در زمین بازی مخصوص خود، از بازی با هم سن و سالان خود لذت خواهند برد. سرزمین بازی سفیر، دارای مجموع مساحت 1200 مترمربع  بوده و شامل محوطه ماسه 300 متر مربعی و 900 متر مربع زمین بازی نرم می شود و در طول 4 فصل پذیرای کودکان است. ریدامپشن، شبیه سازی و سواری خانوادگی، بیلیارد آمریکایی و طیف گسترده ای از بازی های در فضای باز، همه در خدمت فراهم کردن بهترین سرگرمی های خانوادگی هستند. درسالن بولینگ، جوانان به رقابت و تفریح می پردازند و ساعات خوشی را سپری می کنند.

فروشگاه معتبر سفیر، طیف وسیعی از مد های جدید و بهترین طعم از غذاهای ترکی و بین المللی، روزی عالی را برای بازدید کنندگان می سازند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از دیدن شهر در عرشه تماشا (Observation Deck) لذت ببرند که نمای 360 درجه ای بسیار زیبا از بافت مدرن شهری در ارتفاع 236 متری ارائه می دهد، شبیه سازی سواری هوایی شگفت انگیز، که یک ماجراجویی 4 بعدی سوار بر هلی کوپتر در آسمان استانبول را شبیه سازی می کند نیز یکی دیگر از امکانات منحصر به فرد این مجموعه به شمار می رود.

از مهمترین ویژگی های مرکز خرید سفیر ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برند های جدید پوشاک و بهترین طعم های غذاهای ترکیه و جهان
  • عرشه تماشا با منظره ی خیره کننده 360 درجه ‌ای از شهر
  • سواری هوایی در استانبول، یک ماجراجویی 4 بعدی با هلی کوپتر در آسمان
  • موزه ی مدل های مومی

سفیر استانبول ترکیبی از یک مرکز خرید و اقامتگاه لوکس در مرکز Buyukdere Caddesi استانبول است. این ساختمان، مدرن و بسیار کارآمد و صرفه جو از نظر انرژی است و میزبان فضای اجتماعی و فعالیتی و بالاترین سطح مهارت بازی گلف در استانبول محسوب می شود. سفیر اولین ساختمان اکولوژیکی ترکیه است که دو پوسته مخصوص شیشه ای دارد، این دو پوسته به طور طبیعی از طریق سوراخ هایی که در هر طبقه قرار دارند، هوا را از محیط خارج به درون می کشند. به لطف این سیستم، ساکنان ساختمان تحت تاثیر شرایط منفی آب و هوایی و سر و صدای شهری خارجی قرار نخواهند گرفت. جذب نور خورشید و پرتوهای ماوراء بنفش توسط یک سیستم پرده‌ای ویژه که به طور خودکار از طریق یک کامپیوتر بر حسب فصل، روز و ساعت برنامه ریزی می شود، کنترل شده و آسایش همه ساکنان و بازدید کنندگان را تضمین می کند.

گرچه تعداد فروشگاه ها نسبت به دیگر مراکز خرید کمتر است، اما کیفیت خدمات و اجناس بالا هستند. حتی اگر در درجه اول قصد خرید ندارید، منظره ی فوق العاده این مرکز خرید مرتفع که چشم اندازی از شهر مدرن نیز دارد ارزش بازدید از سفیر را بالا می برد، گرچه آن دسته از دیدنی های شهر که دور تر از پل قرار دارند، با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند اما باز هم می توان بر روی زیبایی چشم انداز و منظره ی آن بحث کرد.

از آنجا که عرشه ی تماشای سفیر در بخش اروپایی جدید استانبول قرار دارد، جذاب ترین چیزی که در چشم انداز شما قرار دارد پل بسفروس است. شهر قدیمی از این مکان دور است و فروشگاه های خوب در سطوح شهر پایین تر قرار دارند.

در رستوران های مرکز خرید سفیر، طیف وسیعی از غذاها برای همه سلیقه ها و آداب محلی وجود دارد. املت بسته به انتخاب شما، با پنیر یا گوجه فرنگی تازه پخته می شود. نان های خوب، کیک و همینطور حلوا، غذای شیرینی که می توانند انرژی زیادی به شما بدهند نیز از غذاهای این رستوران هستند. به خصوص صبحانه های این رستوران، مورد علاقه ی بازدیدکنندگان می باشد.