دسته بندی ها

ستون های باتومی دروازه ورود به پارک 6 می

باتومی یکی از بزرگترین شهر های توریستی جهان است که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. شما می توانید با یک برنامه ریزی فشرده تمامی جاذبه های گردشگری این شهر را ببینید و از آن لذت ببرید. از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر باتومی می توان به مسجد باتومی، ستون ها و بندر باتومی اشاره کرد. ستون های باتومی یکی از زیباترین مکان های دیدنی در این شهر هستند که با دیدن آن ها شما را به یاد کاخ ها و ستون های آثار باستانی یونان می اندازد. این ستون ها در کنار ساحل و به عنوان ورودی به ساحل طراحی شده و خود به جاذبه ای دیدنی در ساحل این شهر به شمار می رود.

داستان اولیه این ستون ها از عشق یک پزشک محلی به ستون های کلاسیک ایتالیایی پس از سفر او به ایتالیا دراوایل دهه 1930 شروع شد. همان طور که گفته شد این بنا در کنار ساحل و مشرف به دریا ساخته شده بود اما در 80 سال اخیر دریا به طور قابل توجهی عقب نشینی کرده و لبه آب در حال حاضر دور از این بنا قرار گرفته است. پارک 6 می یکی از بزرگترین پارکهای باتومی است که در کنار دریا و ساحل این شهر قرار دارد؛ ستون های باتومی به عنوان ورودی برای این پارک بزرگ نیز به شمار می روند. خط ساحلی این شهر اکنون در حدود 200 تا 300 متر از دریا فاصله دارد.

در میان این ستون های بلند و سفید، مجسمه یک زن با هواپیمایی در دست قرار دارد؛ این مجسمه و طرح آن نمادی  از یک کودک و حسرتش است؛ علاوه بر آن در آنجا افراد جذابی نیز وجود دارند که ژست پروفسور های باستانی را به خود گرفته اند؛ در حالی که می شود به دانش آن ها شک کرد؛ زمانی که خوب به آن ها می نگری می بنیند که برای گرفتن عکس این چنین ژست گرفته اند. این ستون ها از بلوار باتومی نیز قابل مشاهده هستند. ستون های باتومی به خوبی نگهداری و در شب با چراغ های بسیاری نور پردازی می شوند. این محل برای گردشگران به یکی از محبوب ترین مکان ها برای عکاسی تبدیل شده است.

ستون های زیبای باتومی در تابستان ها محل برگزاری جشن ها و فستیوال هایی به همراه موزیک است که خود باعث جذب بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی می شود. این محل دارای دسترسی مناسب به مرکز شهر ومراکز خرید می باشد که باعث شده تا رفاه گردشگران هر چه بیشتر فراهم شود.

علاوه بر این، در کنار ساحل و نزدیک به محل ستون ها، هتل های لوکس با تمامی امکانات رفاهی، اقامت گاه ها و کلوپ های شبانه قرار دارد که با ارائه بهترین خدمات به مهمان نوازی عالی از گردشگران خود می پردازند. اقامت در این هتل ها به دلیل نزدیکی به دریا و ساحل و همچنین اتاق های رو به دریا گران تر از هتل های دیگر شهر هستند.