پرواز تهران ایرانشهر

یکی از مکان­های توریستی کشور استان سیستان و بلوچستان با فرهنگی غنی و مردمی خونگرم و مهمانواز است. یکی از زیباترین شهرهای این استان ایرانشهر است. ایرانشهر در قسمت مرکزی این استان واقع شده است که از شمال به خاش از شرق به سراوان، از جنوب غربی به نیکشهر، از جنوب به چابهار و از غرب به دشت جازموریان و بم محدود شده است. این شهر به دلیل واقع شدن در شاهره ارتباطی فرهنگ­های بزرگ قبل از تاریخ منطقه، در بردارنده مجموعه­ای از کهن­ترین، ارزشمندترین و مهم­ترین مکان­های تاریخی کشور محسوب می­شود. ایرانشهر در قدیم با نام «پهره» شناخته می­شد.

ادامه مطلب

شهر ایرانشهر دارای آب و هوای گرم و اقلیم بیابانی گرم و خشک است. درجه حرارت این شهرستان در تابستان به 50 درجه سانتی گراد می­رسد و در زمستان حدود 14.5 است.

ایرانشهر با توجه به قدمت تاریخی و گسترش تدریجی به نمونه­ای از شهر معاصر تبدیل شده است. مکان­های تاریخی و دیدنی این شهر عبارتند از قلعه ناصریه واقع در مرکز شهر، قلعه بمپور که در بخش بمپور در 20 کیلومتری غرب شهر واقع است، آب گرم بزمان، مجتمع تفریحی بوستان، مجتمع نخلستان، گورستان تاریخی اسپیدژ با پنج هزار سال قدمت واقع در بخش بزمان، روستای اسپیدژ که از سال 1381 به عنوان یکی از آثر ملی ایران ثبت شده است، غار ملا سلمان و ... . همچنین، قسمتی از دریاچه فصلی جازموریان نیز با طبیعتی زیبا و بکر در ایرانشهر قرار دارد و نیمی از آن هم در استان کرمان قرار دارد. محدوده آبگیر کامل دریاچه در فصل­های پر آبی 3300 کیلومتر مربع و در فصل­های کم آبی به طور متوسط 2500 کیلومتر مربع است. پوشش گیاهی خاصی اطراف دریاچه را فرا گرفته است که در اصطلاح محلی به آن جاز می­گویند و انبوهی آن را موریان می­نامند و به همین علت این ناحیه به جازموریان معروف است. علاوه بر تمام این موارد یکی از پدیده­هایی که گردشگران را به ایرانشهر جذب می­کند دریاچه آب گرم کنتی است. این چشمه مکانی است که به صورت مداوم آب داغ از زمین خارج می­شود. به دلیل درصد بالای مواد حل شده معدنی آب این چشمه در زمینه­های درمانی استفاده می­شود. علاوه بر تمام این­ها، غار کرمانچی از شگفتی­های ایرانشهر محسوب می­شود. این غار در یک کیلومتری روستای کرمانچی قرار دارد و ویژگی آن این است که هیچ چشمه و منبع آبی در آن وجود ندارد. گردشگران هنگام ورود به آن شیب تندی را احساس می­کنند. البته این غار بیشتر مکانی برای انجام تحقیقات علمی و پژوهش­های زمین شناسی است. موقیت این غار در دره آهو است و بیش­تر از صد متر طول دارد. این غار در ابتدا دو دهنه دارد اما پس از 40 متر به یک دهنه تبدیل می­شود.

بیش­تر مردم ایرانشهر بلوچ هستند و به زبان بلوچی صحبت می­کنند و مذهبشان تسنن است.

مهم­ترین محصول استراتژیک شهر ایرانشهر خرما است و محصولات دیگری هم در این شهر در سطح وسیع کشت می­شوند که عبارتند از: گندم، جو، ذرت، ، صیفی­جات و مرکبات.

در این شهر صنایع دستی رواج خوبی دارد که مهم­ترین آن­ها عبارتند از: سوزن­دوزی، پولک­دوزی، حصیر بافی، گلیم­بافی و سکه دوزی.

از غذاهای محلی این شهر می­توان به آبگوشت، دوغ پا، تباهگ، تنورچه، کشک زابلی و اوجیزک اشاره کرد.

مهم­ترین هتل­ این شهر برای اقامت عبارتند از هتل قصر ایرانشهر است که از فرودگاه ایرانشهر حدود 7 کیلومتر فاصله دارد و از کیفیتی مناسب برخوردار است.


بلیط هواپیما تهران ایرانشهر

قبل از این که در خصوص بلیط هواپیمای تهران ایرانشهر صحبت کنیم، لازم است یادآور شویم که فاصله این شهر با تهران 1550 کیلومتر است. با توجه به این که ایرانشهر از خرداد ماه تا اواخر تابستان هوا بسیار گرم است گردشگران کم­تر مایل هستند در این 4 ماه به این شهر سفر کنند. با توجه به زیبایی­ها و قدمت این شهر و جاذبه­هایش سفر به ایرانشهر در فصل پاییز و زمستان و به ویژه ایام عید نوروز بسیار جذاب است. برای اطلاع گردشگران باید بگوییم که ایرانشهر دارای فرودگاهی مجهز است و تمامی امکانات ایمنی در این فرودگاه وجود دارد. این فرودگاه جزء ده فرودگاه برتر کشور محسوب می­شود. این فرودگاه در شمال شرقی شهر قرار دارد و حدود 9 کیلومتر از شهر فاصله دارد. در حال حاضر پرواز از تهران به ایرانشهر و بر عکس سه روز در هفته انجام می­شود که عبارتند از روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه. مدت تخمینی پرواز تهران به ایرانشهر یک ساعت پنجاه دقیقه است که البته به شرایط جوی و سایر موارد بستگی دارد. آژانس مسافرتی کی سفر با عرضه‌ی بلیط هواپیما چارتر تهران ایرانشهر قیمت‌های مناسبی برای شما ارائه می­دهد.


قیمت بلیط هواپیما تهران ایرانشهر

قیمت بلیط هواپیما تهران ایرانشهر بستگی به این دارد که شما در چه فصلی از سال می­خواهید به این شهر مسافرت کنید. اصولاً در تابستان قیمت بلیط­ها بسیار ارزان­تر از فصل پاییز و زمستان است. زیرا علاوه بر این که تابستان هوایی بسیار گرم بر شهر ایرانشهر حاکم است و گردشگران کم­تری تمایل به سفر به این شهر دارند، چون ایرانشهر شهری دانشگاهی است، در پاییز و زمستان با توجه به رفت و آمد اساتید و دانشجویان و نیز خنک­تر شدن هوا و تمایل بیش­تر گردشگران به این شهر بلیط­ها گران­تر می­شوند. قیمت بلیط هواپیما تهران ایرانشهر در آژانس کی سفر به صرفه‌تر و ارزان‌تر از دیگر ارائه‌کنندگان خدمات گردشگری است. با خرید از ارائه‌کنندگان معتبر می‌توانید دست واسطه‌ها را کوتاه کرده و خریدی مناسب‌تر با قیمتی پایین‌تر داشته باشید. شما با خرید از کی سفر می­توانید مقدمات سفری با خیال آسوده و امکاناتی عالی را برای خود و خانواده فراهم کنید.


بلیط چارتر تهران ایرانشهر

یکی از ارزان­ترین بلیط­های مسافرتی داخل کشور بلیط­هایی هستند که با عنوان بلیط چارتر معروف هستند. فروش این بلیط­ها به این نحو است که پس از این که آژانس هواپیمایی بلیط­هایش را فروخت، در بیش­تر مواقع چندین صندلی به فروش نمی­رسد و بنابراین، مسئولین ترجیح می­دهند مسافرگیری کنند هر چند با قیمت پایین­تر. این نوع بلیط­ها برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. همه چیز آن‌طور که باید باکیفیت نیست ولی یکی از ارزان‌ترین انواع پروازها است. البته لازم به ذکر است که این پروازها قابل لغو نیستند. آژانس کی سفر می­تواند در طول سال بهترین بلیط­های چارتری را به صورت خرید تلفنی یا اینترنتی برای مسافران عزیز ارائه دهد. 


بستن جزئیات