پرواز تهران ایلام

شهر ایلام مرکز استان ایلام است. استان ایلام از غرب به کشور عراق، از جنوب به استان خوزستان، از شق به استان لرستان و از شمال هم به استان کرمانشاه محدود می­شود. ایلام به عروس زیبای زاگرس معروف است با تاریخ و تمدنی غنی که ناگفته­های زیادی از هزاران سال قبل دارد. این شهر در گذشته ده بالا نامیده می­شد. بعدها به دلیل حکومت و ساخت و ساز حسینقلی خان ابوالقداره والی لرستان پشتکوه، به حسین آباد معروف شد و سرانجام در سال 1307 ایلام نامیده شد. ایلام مقصد گردشگردی فوق­العاده زیبا در کشورمان است. دره­ها و کوه­های سر به فلک کشیده آن موجب شده است هر فصلی زیبایی خاص و عطری دل انگیز به این شهر بدهد.

ادامه مطلب

 این شهر بین کوه­ها و ارتفاعات جنگلی قرار گرفته است و آب و هوایی دلپذیر و متعادل دارد. مطابق اطلاعات ایستگاه­های مطالعاتی ماه­های دی و بهمن سردترین ماه­های این شهر و ماه­های تیر و مرداد گرم­ترین ماه­های این شهر هستند.

بیش­تر ساکنان شهر ایلام کرد هستند و به زبان کردی صحبت می­کنند، اما کم و بیش لر زبان­هایی هم در این شهر از قدیم زندگی می­کرده­اند. مردم این شهر به خونگرمی و میهمان نوازی شهرت دارند و یکی از سنت­های پسندیده آن­ها این است که با آغوشی باز از میهمانانی که به عنوان گردشگر از هر منطقه­ای از کشور که وارد شهرشان شوند، استقبال می­کنند.

شهر ایلام به عنوان مرکز استان و شهرهای اطراف آن که در مجموع استان ایلام را تشکیل می­دهند، از جاذبه­های گردشگری بی­نظیری برخوردار هستند که توجه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در سال­های اخیر به خود جلب کرده است. این جاذبه­ها بیش­تر تاریخی و طبیعی هستند. از جمله این جاذبه­های می­توان به قلعه والی ایلام، سنگ نوشته آشوری (گلگل) ملکشاهی، گورستان کان گنبد ایلام، آتشکده سیاهگل ایوان، کاخ فلاحتی ایلام، سنگ نوشته تخت خان ایلام، طاق شیرین و فرهاد ایوان، موزه تاریخ طبیعی ایلام، دژ جولیان آبدانان، روستای کلم بدره، شهر تاریخی سیروان، شهر تاریخی ماداکتو، دره شهر، تنگه بهرام چوبین دره شهر، تنگه شمشه سیروان، مسجد والی ایلام، گورستان چنار ایلام، پل گاو میشان دره شهر، تالاب سیاب درویش ملکشاهی، دریای دوقلوی سیاه­گاو آبدانان، تنگه رازیانه ایلام، آبشار آما در ایلام، تنگ ارغوان ایلام، چشمه قیر دهلران، آبشار گچان ایلام، کبیر کوه میان مهران و خرم آباد، کوه سرخ خانی چرداول، دریاچه سد ایلام، تالاب زمزم در 74 کیلومتری شرق ایلام و رود سمیره دره شهر.

درخصوص سوغات و صنایع دستی ایلام باید گفت که شهرت ملی و جهانی دارند. این استان دارای 33 رشته صنایع دستی است چهار محصول تولیدی این دیار شامل گلیم نقش برجسته، آش مانشت، بژی برساق، و کله کنجی است که برچسب ملی دریافت کرده­اند. این محصولات به عنوان سوغات و نماد اختصاصی ایلام شناخته شده­اند و نقش مهمی در جذب گردشگر دارند. فرش کرکی، فرش ابریشم، نمد، جاجیم، روغن حیوانی، عسل طبیعی، حلواارده، حلوای بگل، نان ساجی، (نان محلی)، نان گرده، کشک، کندو گردو، بنه یا پشته کوهی یا پسته وحشی، شله کینه و کرده محلی از مهم­ترین صنایع دستی و غذاهای محلی ایلام به شمار می­روند. یکی دیگر از صنایع دستی مهم این شهر که غالباً به دست زنان ساخته می­شود گیوه است. ایلام طبیعتی سرد دارد و حتی شب­های تابستان این شهر هم کمی رو به سردی است. بنابراین، یک بخش جدا نشدنی در زندگی مردم ایلام استفاده از گیوه است که بسیار زیبا و خاص طراحی شده است و یک پاپوش بسیار عالی در برابر رطوبت باران و آب محسوب می­شود.


بلیط هواپیما تهران ایلام

دلایل مختلفی موجب شده است پرواز تهران ایلام طرفداران زیادی داشته باشد. از سو ایلام شهری زیبا با طبیعت و نیز تاریخی غنی است و از سوی دیگر آب و هوای معتدلی دارد. و همین امر باعث شده است بلیط هواپیما تهران ایلام در تعطیلات و مناسبت­ها فروش خوبی داشته باشد. دلیل دیگر این امر هم این است که شهر ایلام در مسیر زائران کربلا قرار دارد و با توجه به این که در سال­های اخیر زیارت اربعین حسینی (ع) به شدت پر طرفدار شده است، باعث شده است که در چنین مواقعی بلیط هواپیمای تهران ایلام طرفداران زیادی پیدا کند. علاوه بر این، چون ایلام یکی از منابع نفت و گاز است، صنایع بسیاری در اطراف این شهر ایجاد شده است و بنابراین، سفرهای تجاری زیادی به این شهر می­شود و یکی دیگر از دلایل شلوغ بودن خط هوایی تهران ایلام محسوب می­شود.

بنابراین، لازم است به عزیزانی که قصد مسافرت به این شهر زیبا و دیدنی را دارند بگوییم که فاصله تهران تا ایلام 511 کیلومتر است که مسافتی به نسبت طولانی محسوب می­شود و به خاطر همین بعد مسافت هم خط هوایی تهران ایلام از خطوط پر تردد داخلی محسوب می­شود و همه روزه پروازهای زیادی در این مسیر انجام می­شود. امروزه خرید اینترنتی بلیط هواپیما کار تمام مسافران را بسیار آسان کرده است و کی سفر در این زمینه خدمات بسیار عالی به مسافران عزیز ارائه می­دهد. لازم به ذکر است که مدت زمان پرواز بین تهران تا ایلام یک ساعت و هشت دقیقه است.


قیمت بلیط هواپیمای تهران ایلام

به دلیل تقاضای بسیار زیاد مسافر در مسیر هوایی تهران ایلام و بر عکس، می­توان گفت پروازهای این مسیر رقابتی است و امکان این که هر لحظه قیمت­ها تغییر کنند وجود دارد. ساعت­های پر تردد هواپیماهای تهران ایلام از ساعت پنج صبح تا ساعت چهارده است و بنابراین، قیمت در این ساعت­ها با تغییرات بیش­تری همراه است. لازم به ذکر است که بهترین بازه زمانی برای مسافرت به ایلام بهار و تابستان است؛ ماه مهر هم هنوز هوا چندان سرد نیست و برای گردشگرانی که شرایط مسافرت در این ماه را دارند، توصیه می­شود. در صورتی که قصد سفر به یالام را دارید، می­توانید سفر راحتی را از کی سفر تقاضا کنید.


بلیط چارتر تهران ایلام

در کنار بلیط­های سیستمی، در مسیر تهران ایلام در تمام روزهای سال تقریباً بلیط چارتر هم پیدا می­شود و این بلیط مناسب کسانی است که قصد دارند در هزینه­های مسافرت خود صرفه­جویی کنند. تفاوت بلیط سیستمی و بلیط چارتر در این است که اولاً قیمت بلیط­های چارتری بسیار پایین­تر از بلیط­های سیستمی است و ثانیاً بر خلاف بلیط­های سیستمی بلیط­های چارتری را نمی­توانید لغو کنید. در صورتی که قصد خرید بلیط چارتر تهران ایلام را دارید کی سفر می­تواند کمک خوبی به شما ارائه دهد.

بستن جزئیات